Herbert Abels (Bielefeld) | Stefanos Aivazidis (Queen Mary College) |
Ahmad Alghamdi (Umm Alqura University, Makkah) | Christopher T. Ayuba (Obafemi Awolowo University) |
Ndiack Ba | Shawn Baland (Aberdeen) |
Michael Baake (Bielefeld) | Bernd Baumann (Gießen) |
Barbara Baumeister (Bielefeld) | Ayoub Basheer (Kwazulu-Natal & Khartoum) |
Dave Benson (Aberdeen) | Christine Bessenrodt (Hannover) |
Oleg Bogopolski (Düsseldorf) | Carles Broto (Barcelona) |
Kai-Uwe Bux (Bielefeld) | Masoud Chaboksavar (Islamic Azad University) |
Pierre-Emmanuel Caprace (Louvain) | Andrew Chermak (Kansas State) |
Corina Ciobotaru (Louvain) | Glen Collins (Birmingham) |
Thomas Connor (Université Libre de Bruxelles) | Johannes Cuno (Graz) |
Hans Cuypers (Eindhoven) | Susanne Danz (Kaiserslautern) |
Dieter Degrijse (K.U.Leuven Kortrijk) | Ivo Dell'Ambrogio (Bielefeld) |
Tom De Medts (Ghent) | Jonas Deré (K.U.Leuven Kortrijk) |
Persi Diaconis (Stanford) | Francesca Diana (Universität Regensburg) |
Thibaut Dumont (EPFL) | Bettina Eick (Braunschweig) |
Ahmed Elsawy (Düsseldorf) | Guido Elsner (Bielefeld) |
Tolulope Fadina (Bielefeld) | Amir Farahmandparsa (Gießen) |
Bernd Fischer (Bielefeld) | Paul Flavell (Birmingham) |
Yael Fleischmann (Eindhoven) | Walter Freyn (Darmstadt) |
Tim Fritzsche (Jena) | Klaus Funke |
Betty Fyn-Sydney (Birmingham) | Franz Gähler (Bielefeld) |
Terry Gannon (Edmonton) | Shelly Garion (Münster) |
Łukasz Garncarek (Wrocław) | Martino Garonzi (Padova) |
Norbert Gassel | Ilya Ggorshkov (Sobolev Institute) |
David Ghatei (Gießen) | Friedrich Götze (Bielefeld) |
David Green (Jena) | Anna-Louise Grensing (Bielefeld) |
Mathias Grimm (Halle-Wittenberg) | Jesper Grodal (Copenhagen) |
Theo Grundhöfer (Würzburg) | Matthias Grüninger (Bielefeld) |
Johannes Hahn (Jena) | Boris Hemkemeier (Bensheim) |
Ellen Henke (Copenhagen) | Christoph Hering (Tübingen) |
Philip Herrmann (Osnabrück) | Marcel Herzog (Tel Aviv) |
Gerhard Hiss (Aachen) | Björn Hoffmann (Dortmund) |
Werner Hoffmann (Bielefeld) | Stefan Höppner (Dortmund) |
Max Horn (Braunschweig) | Kan Hu (Matej Bel University) |
Xueping Huang (Bielefeld) | Paul Igodt (K.U.Leuven Kortrijk) |
Anna Karasoulou (Athens) | Martin Kassabov (Southampton) |
Otto Kegel (Freiburg) | Julian Kellerhals (EPFL) |
Radha Kessar (Aberdeen) | Olga Kharlampovich (McGill) |
Karl-Heinz Kiyek (Paderborn) | Benjamin Klopsch (Royal Holloway University) |
Reinhard Knörr (Rostock) | Anatoly Kondratiev (RAS, Ural Branch) |
Joachim König (Würzburg) | Henning Krause (Bielefeld) |
Burkhard Külshammer (Jena) | Frieder Ladisch (Rostock) |
Philipp Lampe (Bielefeld) | Caroline Lassueur (EPFL) |
Ian Leary (Ohio State) | Wolfgang Lempken (Duisburg-Essen) |
Konstantinos Lentzos (Athens) | Helmut Lenzing (Paderborn) |
Ran Levi (Aberdeen) | Phillip Linke (Bielefeld) |
Kay Magaard (Birmingham) | Nils Mahrt (Bielefeld) |
Mario Mainardis (Udine) | Bundi Maingi |
Keivan Mallahi Karai (Jacobs University) | Gunter Malle (Kaiserslautern) |
Antonios Manoussos (Bielefeld) | Michał Marcinkowski (Wrocław) |
Timothée Marquis (Louvain) | Andreas Mars (Darmstadt) |
Natalia Maslova (RAS, Ural Branch) | Justin McInroy (Oxford) |
Ulrich Meierfrankenfeld (Michigan State) | Ehud Meir (MPI Bonn) |
Abraham Momoh | Luke Morgan (Birmingham) |
Bernhard Mühlherr (Gießen) | Peter Müller (Würzburg) |
Jürgen Müller (Duisburg-Essen) | Karsten Naert (Ghent) |
Bob Oliver (Paris 13) | Sejong Park (EPFL) |
Gerhard Pazderski | Nansen Petrosyan (K.U.Leuven Kortrijk) |
Gerald Pientka (Halle) | Bodo Pietsch (München) |
Monika Polak (Lublin) | Andreas Previtali (Insubria-Como) |
Christian Pröseler (Halle-Wittenberg) | Udhayakumar Ramalingam (Periyar University, India) |
Andrei Rapinchuk (Charlottesville) | Sarah Rees (Newcastle) |
Ulf Rehmann (Bielefeld) | Felix Rehren (Birmingham) |
Colin Reid (Louvain) | Fergus Reid (Aberdeen) |
Claus Michael Ringel (Bielefeld) | Kieran Roberts (Birmingham) |
Gerhard Roehrle (Bochum) | Sönke Rollenske (Bielefeld) |
Urszula Romañczuk (Lublin) | Colva Roney-Dougal (St Andrews) |
Timo Rosnau (Dortmund) | Tobias Rossmann (Bielefeld) |
Markus Rost (Bielefeld) | Mark Rush (Aberdeen) |
Amin Saeidi (Tarbiat Moallem University) | Frank Sarpong (Dalton, RSA) |
Rudolf Scharlau (Dortmund) | Marcel Schmidt (Halle-Wittenberg) |
Marco Schwandt (Bielefeld) | Ulrich Schoenwaelder (Aachen) |
Ralph-Hardo Schulz (FU Berlin) | Petra Schwer (Münster) |
Nora Seeliger (Oberwolfach) | Akos Seress (UWA and Ohio State) |
Aner Shalev (Jerusalem) | Alexander Shchegolev (St. Petersburg) |
Anatoly I. Sozutov (Russian Federation) | Britta Späth (Aachen) |
Johan Steen (Trondheim) | Anja Steinbach (Gießen) |
Bernd Stellmacher (Kiel) | Greg Stevenson (Bielefeld) |
Jakob Stix (Heidelberg) | Gernot Stroth (Halle) |
Koen Struyve (Ghent) | Tommaso Terragni (Milano) |
John G. Thompson (Cambridge) | Franz G. Timmesfeld (Gießen) |
Alexey Timofeenko (RAS, Siberian Branch) | Imke Toborg (Halle-Wittenberg) |
Vasyl Ustimenko (Lublin) | Karen Vogtmann (Cornell) |
Christopher Voll (Bielefeld) | Rebecca Waldecker (Halle-Wittenberg) |
Sarah Wauters (K.U.Leuven Kortrijk) | Christian Jens Weigel (Gießen) |
Richard M. Weiss (Tufts) | Sebastian Weiß (Gießen) |
Markus-Ludwig Wermer (Gießen) | Thomas Westerhoff |
Wolfgang Willems (Magdeburg) | Robert A. Wilson (Queen Mary) |
Stefan Witzel (Münster) | Aneta Wróblewska (Lublin) |
Seiran Zandi | Matthew Zaremsky (Bielefeld) |
Dirk Zeindler (Bielefeld) | Peter Zeiner (Bielefeld) |
Thomas Zink (Bielefeld) | Michele Zordan (Bielefeld) |
Joanna Zubik (Wrocław) |